20. juuni 2009

Ei midagi erilist...

Lubadus võimalikult tihedalt blogisse kirja panna, mida teinud olen, on juba vett vedama läinud... Mis siis ikka, üritan meelde tuletada, mida kuu jookul korda sai aetud.
Maikuu kulges eriliselt kiires tempos - sisseelamine tööle peale 2-nädalast puhkust. Samuti lähenes hirmutava kiirusega Elise I järgu katsed Uisukoolis. Puhkuse ajal sai käidud lisatrenne võtmas, et olla kindel, et katsed õnnestuksid. Ning õnneks saime ilusasti läbi. Loomulikult oli emme kümneid kordi õnnelikum, sest 5-aastane laps vaevalt veel kordaminekut adus. Kohe nädala pärast oli Uisukooli hooaja lõpushow, mille tarbeks vanaema taas oma õmblusmasina kapist välja tiris ning paar õhtut pimedani õmbles. Samuti said lapsed viimasel nädalal pea iga päev jäähalli jääl käia, et oma tantsud selgeks õppida. See aasta olid esimese aasta edasijõudnud rahvatantsu osas jääl. Kontserdit käisid vaatamas laste vanemad, vana-vanemad, toetajad, treenungutele muidu kaasaelajad. Igatahes on Uisukooli jääshow-d iga kord täismajale. 23.ndast maist algas suvevaheaeg ning taas läheb Elis jääle 10. august. Nimelt leiab aset 10. - 30. august jäälaager, kus iga tööpäev toimuvad kas jäätreening, üldkehaline treening või koreograafia tund. Seega on ka minul juunis ja juulis natuke vähem kohustusi, ei pea ju last sõidutama teise linna otsa trenni. Samas ei ole seda raske teha, kui laps tahab käia trennis. Arvan, et igatahes on see parem variant kui päevad läbi multikaid telekast vaadata või arvutimänge mängida. Elis kuulub ka sellest kevadest Cascade uisuklubi koosseisu.
Maikuu oli ka see kuu, kus ma nagu iga kevad alustasin suure entusiasmiga taimede ettekasvatamist toas, et siis hiljem taimed aeda ümber istutada. Tegelikult sai algust tehtud juba aprilli lõpus. Nagu alati lähevad pooled taimed välja ning lõppkokkuvõttes pean ikkaga poest juurde ostma. See aasta olen isegi palju aias jõudnud. Olen ostnud paar püsilille ning sirelipõõsa. Kõik on ka ilusasti maha istutatud. Minu puhul väga hea saavutus, sest olen mitmeid kordi taime poest ära ostnud ning koridori nurka seisma ta ongi jäänud...
Juunikuu on olnud suhteliselt ürituste rikas. Esimese nädala reede õhtul sai kolleegidega kvaliteetaega veedetud - hea toidu valmistamise, söömise ja kaardimänguga. Siis laupäeval käisin üle pika aja juuksuris, Kui tegemist on pikkade juustega, siis ei ole vajadust juuksurit külastada tihti. Aga hoolitsust vajavad nad siiski. Lasin endale natuke päikesetriipe juustesse teha ning lühemaks lõigata. Muidu oleks ju kõik tore olnud, aga mul oli Elis kaasas. See aga tähendas seda, et rahulikult juuksuritoolis istumisest ei tulnud midagi välja. Näiteks keset värvimist oli vaja keset Viru Keskust lapsega WC-d otsida... Kujutate ette, milline ma välja nägin :) Igatahes lubasin endale, et lapse kaasa võtmine ei tule järgmisel korral kõne alla.
13. juunil oli Elis kutsutud kahele sünnipäevale. Meie päev algas kingituste soetamise paanikaga kaubanduskeskustes ning lõppes kell kaheteistkümne paiku väikese väsinud pidulise voodisse tassimisega, kuna Elis jäi autos koju sõites magama. Pühapäeval lihtsalt puhkasime sellest sünnipäeva rallist.
18. juunil käisin Nordea Panga Suurkliendi suveüritusel, mis peeti Piisonifarmis Rakvere lähistel. Tunne oligi nagu oleks mõnda Ameerika rantšosse sisse asutunud. Kaboid igal pool, kuhu vaatasid, suured loomakarjad taamal karjamaadel, Eedeni aed, kus kõik loomad sõpruses oma söögilauda jagasid. Ning pean rõhutama - parim sealiha, mida olen iial saanud. Samuti oli vaatamisväärsus juba piisonid, kes vabalt oma karjamaal ringi uitamas.
See nädalavahetus kavatsen kodus olla ning energiat koguda uue huvitava nädala alguseks. Nimelt on 22. juunil vastu 23.ndat Vabadussamba avamine, kus isagi on oma käe valgeks saanud elektri paigaldamisega. Avamist tahaks minna kaema. 23.ndal on plaan Loksale Harju Maakaitsepäevale minna, kuna Ermo läheb töökohaga sinna Piirivalvet esindama. Jaani plaanid on veel lahtised, kõik oleneb, kuidas Ermo töölt vabaneb.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar